DŘEVOPRODEJ DOMAŽLICE | www.drevoskrt.cz
Nabízíme
veškerý sortiment pro truhláře, tesaře a kutily
Dřevoškrt - Petrovická 375, 344 01 Domažlice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuálně > Jak namontovat interiérové dveře? Tady je návod krok za krokem

Jak namontovat interiérové dveře? Tady je návod krok za krokemMontáž dveří rozhoduje o tom, jak dobře budou fungovat, zda budou správně dovírat a nebudou drhnout. Proto ještě jednou zvažte, zda do všeho půjdete sami, nebo si raději objednáte zkušené odborníky, kteří montáž zvládnou levou zadní. A na výbornou.

Pokud jste rekonstruovali nebo stavěli, pamatujte na to, že dveře byste měli instalovat až ve chvíli, kdy jsou stěny dokončeny, barvy zaschlé, podlahy položené.

Nářadí a náčiní k montáži dveří

Příprava je důležitá. K montáži dveří budete krom dveří samotných potřebovat:

  • hmoždinky, pěnový čistič, dřevěné špalíčky, dřevěné klínky, montážní pěnu, těsnící pásku, inbus, vrtačku, dveřní výztuže, odlamovací nůž, vodováhu, šroubovák, metr.

Jak postupovat při montáži dveří

Zárubně

Alfou a omegou montáže dveří je stavební otvor. Ten musí být dokonale připravený pro montáž obložkových zárubní. Jinak dveře nebudou „běhat“ správně.

Nachystejte si obložkovou zárubeň. Nejdříve podle návodu výrobce přišroubujte k zárubni vnitřní část pantu. Potom spojte lepidlem části zárubní. Pomůže vám, když si zárubeň položíte límcem obložky dolů.

Do otvorů na zárubni upevněte upínací výstředníky. Otáčejte plastové části tak, aby se třmeny napnuly. Lze použít i závitový šroub se zubatou maticí.

Teď budete potřebovat ocelové svorky, které zastrčíte do rohů spojů na jedné straně. Kladívkem je zatlučte do protilehlé drážky. Ocelové svorky mohou být nahrazeny vrutem nebo plastovým trnem, záleží na výrobci dveří.

Následně můžete zárubeň dveří postavit do otvoru ve zdi. Panty nasaďte a napevno přišroubujte do připravených plechů, respektive vnitřních částí pantů. Ideální vzdálenost je kolem 2 mm od obložení s drážkou. Zárubeň zafixujte v rozích dřevěnými kolíky. Usaďte zárubeň kolmo, sklon si zkontrolujte vodováhou.

Když vše sedí, mezi bočnice vložte dveřní rozpěry, přinejhorším můžete použít i kus obyčejného prkna. Výztuže by měly být umístěné zhruba ve výšce závěsů.  Zde je velmi důležité zárubně rozepřít ve všech bodech stejně, odchylka v řádu několika milimetrů může způsobit nemalé potíže.

Kování

Zámky bývají u nových dveří namontovány, kování nikoli. Na výběr máte různé druhy kování. Než dveře na zkoušku zavěsíte, měly by být už opatřeny kováním, pokud by se vám nedopatřením přibouchly, snadno je otevřete. Kliku zafixujte šroubem.

Tip: Ještě vás návod neodradil? Nebude přece jen lepší zavolat si na montáž dveří odborníky?

Zavěšení dveří

Jakmile je zárubeň zafixovaná a kování na svém místě, zavěste dveřní křídlo a vše vyzkoušejte. Pokud dveře dřou o podlahu, zkuste si pohrát s panty. Často rozhodují milimetry. Jestli se dveře špatně dovírají, upravte usazení zárubně.

Ve chvíli, kdy vše sedí, můžete vyplnit otvory montážní pěnou. Pracujte opatrně, pěna se rozpíná. Až pěna zatvrdne, přesahy odřízněte ostrým nožem. Potom můžete sundat rozpěry a instalovat zakrývací díly. Většinou stačí obložku nasadit a přimáčknout.

Finální zavěšení dveří

Když je vše hotovo, zavěste dveře. Odstraňte výztuže. Ještě jednou vše vyzkoušejte a dveře seřiďte, aby se pohodlně otevíraly i dovíraly.

Netroufnete si na montáž dveří? Kontaktujte naše odborníky. Rádi vám pomohou.


Dřevoškrt

Dřevoprodej Domažlice

Rodinná firma DŘEVOŠKRT se orientuje na prodej
veškerého sortimentu pro truhláře, tesaře a kutily
v Domažlicích a okolí. Dále na výrobu a montáž nábytku, prodej a montáž dveří a plovoucích podlah.

Jedná se o tradiční českou firmu
s dlouholetou tradicí a důrazem na kvalitu
služeb zákazníkům.
Dřevoškrt
Petrovická 375
344 01 Domažlice

Zobrazit na mapě