DŘEVOPRODEJ DOMAŽLICE | www.drevoskrt.cz
Nabízíme
veškerý sortiment pro truhláře, tesaře a kutily
Dřevoškrt - Petrovická 375, 344 01 Domažlice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuálně > Plovoucí podlahy jsou trendy. Jak je vybrat, aby sedly do vašeho interiéru?

Plovoucí podlahy jsou trendy. Jak je vybrat, aby sedly do vašeho interiéru?Správná podlahová krytina musí splnit hned několik kritérií. Kromě estetické stránky musí být bezpečná, odolná, nenáročná na údržbu a zdravotně nezávadná. Bonusem je, pokud si můžete vybrat líbivý dekor a mít jistotu, že do svého interiéru pozvete skutečnou kvalitu. Nároky na moderní podlahovou krytinu splňují plovoucí podlahy.

Laminát, nebo dřevo?

Při výběru plovoucí podlahy byste si měli rozmyslet, jestli dáte přednost laminátu, nebo dřevu. Oba materiály mají své výhody.

  • Laminát. Výhodou je dlouhá životnost, snadná údržba, široký výběr dekorů. Potěší vás také cenová dostupnost a odolnost vůči poškození nebo zátěži. Nevýhodou je, že laminátové podlahy jsou ve srovnání s plovoucími dřevěnými podlahami o něco hlučnější a na dotek lehce studenější.
  • Dřevo. Přírodní materiál je příjemný na dotek i na pohled. Do interiéru vnáší luxus i nadčasovost. Na druhou stranu méně odolává zátěži, ovšem dřevěnou podlahu lze vždy renovovat. Náročnější bývá na údržbu.

Dekor plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou oblíbené díky širokému spektru dekorů. I když sáhnete po laminátu, který dřevo imituje, bude díky kvalitnímu zpracování na první pohled k nerozeznání do přírodního materiálu. Výběr barvy podlahy je stejně klíčový jako volba materiálu.

Zohledněte, do jakých tónů interiér ladíte. Podlaha udělá hodně. Váš domov může získat minimalistický styl, rustikální vzhled nebo oblíbený skandinávský styl. Než se pustíte do samotného výběru dekoru, rozhodněte se, zda dáte přednost tmavé či světlé podlaze.

  • Světlá plovoucí podlaha. Opticky zvětší prostor, bude více odrážet světlo. Symbolizuje čistotu a klid, ale působí studeněji. Světlé dekory zvolte do menších nebo tmavších místností, které provzdušní.
  • Tmavá plovoucí podlaha. Prostor vám pomůže opticky zmenšit, zároveň působí útulně, seriózně a nadčasově. Kombinujte s tmavým nábytkem (tón v tónu) nebo naopak se světlým nábytkem (kontrast).

Co ještě při výběru podlahy zvážit?

Při výběru plovoucí podlahy mějte na mysli nejen vzhled místnosti, ale také její funkčnost. Například v kuchyni budou nároky na podlahovou krytinu, zejména na její odolnost, vyšší než v obývacím pokoji.

Rádi vám s výběrem plovoucí podlahy poradíme v naší prodejně Dřevo Škrt.


Dřevoškrt

Dřevoprodej Domažlice

Rodinná firma DŘEVOŠKRT se orientuje na prodej
veškerého sortimentu pro truhláře, tesaře a kutily
v Domažlicích a okolí. Dále na výrobu a montáž nábytku, prodej a montáž dveří a plovoucích podlah.

Jedná se o tradiční českou firmu
s dlouholetou tradicí a důrazem na kvalitu
služeb zákazníkům.
Dřevoškrt
Petrovická 375
344 01 Domažlice

Zobrazit na mapě