DŘEVOPRODEJ DOMAŽLICE | www.drevoskrt.cz
Nabízíme
veškerý sortiment pro truhláře, tesaře a kutily
Dřevoškrt - Petrovická 375, 344 01 Domažlice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuálně > Tipy, jak vybrat dokonalé interiérové dveře

Tipy, jak vybrat dokonalé interiérové dveřePři zařizování interiéru se dříve či později dostanete k výběru dveří. Podobně jako podlaha jsou i dveře klíčovým prvkem vašeho bytu či domu, protože zásadně ovlivní jeho vzhled. Pokud nechcete dělat kompromisy, zajděte si pro dveře tam, kde můžete ovlivnit jejich podobu. Platí to hlavně při výběru dveří s atypickou velikostí. Připravili jsme pro vás seznam věcí, na které při volbě dveří myslet.

Materiál dveří

Materiál, z něhož jsou dveře vyrobené, rozhoduje nejen o vzhledu, ale také o životnosti dveří. Pokud hledáte trvalou hodnotu a nadčasovost, sáhněte po dřevěných dveřích. Oblíbená je i kombinace dřeva a skla, přes které se do místnosti dostane více světla, což je vhodné například u tmavších pokojů.

Zajímejte se o povrchovou úpravu dveří. Například laminát se hodí do domácností s dětmi a domácími mazlíčky, protože je odolný vůči poškrábání a oděru. Zvyšuje tak celkovou životnost dveří. Povrch dveří lze opatřit také PVC fólií nebo polypropylenem. Pěkné a nadčasové jsou dveře z masivu.

Výplň dveří

Povrch dveří může ukrývat různé vnitřní výplně. K levnějším variantám patří papírová voština, která se vyznačuje minimální hmotností. Dalším typem materiálu je dřevotřísková deska, jež lépe izoluje zvuky. Vyšší stupeň pak představují rámové dveře, které se skládají z rámu a v něm uložené výplně.

Typ interiérových dveří

Kromě klasických křídlových dveří jsou v posledních letech oblíbené i posuvné varianty. Hodí se hlavně do interiérů, kde se hraje o každý centimetr místa. Při otevírání totiž nezabírají volný prostor na jedné či druhé straně. Posouvají se buď do svého jádra, nebo podél stěny. Na takové dveřní řešení je třeba myslet už během stavební přípravy.

Dveřní dekory

Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro konkrétní materiál a podobu dveří, přichází na řadu příjemnější část – volba dekoru. Vybírat můžete z širokého spektra vzorů a barev. Odstín interiérových dveří může ladit s povrchem podlahy či být naopak v kontrastu. Záleží na tom, jak má váš interiér působit.

S výběrem dveří vám rádi pomohou specialisté z prodejny Dřevo Škrt.


Dřevoškrt

Dřevoprodej Domažlice

Rodinná firma DŘEVOŠKRT se orientuje na prodej
veškerého sortimentu pro truhláře, tesaře a kutily
v Domažlicích a okolí. Dále na výrobu a montáž nábytku, prodej a montáž dveří a plovoucích podlah.

Jedná se o tradiční českou firmu
s dlouholetou tradicí a důrazem na kvalitu
služeb zákazníkům.
Dřevoškrt
Petrovická 375
344 01 Domažlice

Zobrazit na mapě